Postet nga: antony blinken

Blinken: Lufta në Kosovë ishte një përballje mes vrasjeve barbare dhe forcës së nevojshme

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken ka thënë se luftë na Kosovë ka qenë përballje mes vrasjeve barbare dhe forcës së nevojshme.

Sekretari Blinken do të bëjë video adresim në hapje të Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë

Presidenca e Republikës së Kosovës ka njoftuar se në Forumin për Gratë, Paqen dhe Sigurinë do të ketë një video adresim të veçantë nga Sekretari i ...

Blinken: E falenderova kryeministrin Kurti për mbështetjen e palëkundur të Kosovës për Ukrainën

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken theksoi të martën në biseda telefonike me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Sebisë, Aleksandar Vuçiç rëndësinë ...

Blinken i telefonon Vuçiqit, ia kujton domosdonë e arritjes së shpejtë të një marrëveshjeje me Kosovën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Kryeministri Kurti zhvillon bisedë telefonike me Sekretarin amerikan të Shtetit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se sot ka pasur një bisedë telefonike me Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken.

Blinken: Putin të mos lejohet të shkatërrojë rendin ndërkombëtar

Sekretari amerikan i shtetit, Antony Blinken, u bëri thirrje anëtarëve të Këshillit të Sigurimit që të ngrihen kundër presidentit rus, Vladimir Putin. Ai paralajmëroi ...

Blinken: Rusia po paguan 'kosto të lartë' në Ukrainë

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, tha të premten se vendimi i presidentit Vladimir Putin, për të dërguar përforcime në rajonin e Harkivit të Ukrainës në...

Blinken: Qeveritë në gjithë botën të tregojnë vendndodhjen e të zhdukurve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të angazhohen në adresimin e çështjes së personave të zhdukur me forcë, dhe u bëjnë thirrja qeverive në mbarë botën që ...