Postet nga: ahmet brahimaj

Ish-drejtori i Baletit Kombëtar kujtohet në dy vjetorin e vdekjes

Ahmet Brahimaj, ish-drejtor i Baletit Kombëtar të Kosovës është u kujtuar sot në dy vjetorin e vdekjes. 

Mbahen homazhe për ish- drejtorin e Baletit Kombëtar, Ahmet Brahimaj 

Me lot në sy duke performuar për disa minuta, para Teatrit Kombëtar, Trupa e Baletit Kombëtar i ka dhënë lamtumirën e fundit ish -drejtorit të ...

Telegram ngushëllimi i ministres Dumoshi për vdekjen e Ahmet Brahimajt 

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi përmes një telegram ngushëllimi ka ngushëlluar familjen Brahimaj, për vdekjen ish-drejtorit të Baletit Kombëtar, Ahmet Brahimaj. 

Vdiq ish-drejtori i Baletit Kombëtar të Kosovës, Ahmet Brahimaj

Sot në moshën 66 vjeçare vdiq ish-drejtori i Baletit Kombëtar të Kosovës, Ahmet Brahimaj.

Baleti Kombëtar kujton balerinin Hysen Podrimçakun

Baleti Kombëtar i Kosovës ka mbajtur sot një takim përkujtimor për balerinin Hysen Podrimçaku, i cili vdiq katër ditë më parë në moshë 66 vjeç...

'O. Taka' e Sinan Kajtazit përfundon në Komisionin e MKRS-së për Parandalimin e Konfliktit të Interesit

Solisti i Trupës së Baletit Kombëtar të Kosovës, Sinan Kajtazi ka qenë pjesë e takimit ku është vendosur për fatin e projektit të tij. Kolegët ...

Shuhet ëndrra 13 vjeçare për Teatrin modern të Operës dhe Baletit 'Ibrahim Rugova'

Pavarësisht se zyrtarë të Ministrisë së Kulturës kanë deklaruar se deri në qershor të vitit 2019 do të dalin me një plan-projekt të ri për objektin e Teatrit ...

Baleti Kombëtar dy dekada pas luftës pa shkollë e sallë adekuate

Suksesi i Baletit Kombëtar të Kosovës gjatë 2018 është arritur falë përkushtimit dhe punës së bërë nga menaxhmenti dhe trupa e balerinëve të Baletit, ndë...