Postet nga: Afganistan

Pakistani mbyll vendkalimin kryesor kufitar me Afganistanin

Pakistani mbylli një vendkalim kryesor kufitar me Afganistanin, pasi dy predha goditën territorin e Pakistanit nga ana tjetër e kufirit, thanë zyrtarët.

Ushtria amerikane konfirmon rrëzimin e avionit të saj në Afganistan

Një aeroplan i ushtrisë amerikane u rrëzua të hënën në lindje të Afganistanit, konfirmoi ushtria e Shteteve të Bashkuara.

Rrëzohet avioni i pasagjerëve në Afganistan

Një aeroplan pasagjerësh është rrëzuar në lindje të Afganistanit, raporton BBC.

Moti i ligë në Afganistan dhe Pakistan lë 48 persona të vdekur

Temperaturat e ulëta në disa pjesë të Afganistanit dhe Pakistanit kanë lënë 48 persona të vdekur, kanë thënë zyrtarët teksa autoritetet kanë tentuar të hapin për ...

Të paktën 17 persona vdesin nga temperaturat e ulëta në Afganistan

Temperaturat shumë të ulëta kanë lënë të vdekur së paku 17 persona në Afganistan të shtunën, deklaruan autoritetet, përderisa reshjte e mëdha të borës dhe ...

Së paku 10 civilë të vrarë në Afganistan

Së paku 10 civilë humbën jetën pasi automjeti me të cilin udhëtonin u sulmua me bombë, në provincën Khost të Afganistanit.

Edhe Afganistani bojkoton ceremoninë e Nobelit shkaku i mbështetësit të Millosheviqit

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka njoftuar se listës së vendeve që po e bojkotojnë ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel ...

Ushtarët shqiptarë në Afganistan mbledhin fonde për të prekurit nga tërmeti

Ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Olta Xhaçka, ka njoftuar se solidariteti për mbledhjen e fondeve në ndihmë të të prekurve nga tërmeti vdekjeprurës i së ...