Postet nga: Afganistan

Afganistan: Të Paktën 12 të Vrarë nga Sulmi me Bombë

Një bombë e vendosur në një makinë ka shpërthyer në hyrje të një stadiumi në Lashkar Gah, në kryeqytetin e provincës Helmand, duke vrarë të paktën 12 persona ...

SHBA- Thirrje Talibanëve të Shqyrtojnë Ofertën për Paqe

Shtetet e Bashkuara u bënë thirrje talibanëve që të shqyrtojnë seriozisht ofertën e presidentit afgan, Ashraf Ghani, për bisedime për paqe.

Dhjetëra të Vdekur nga Dy Sulme në Kabul

Zyrtarët afganë kanë thënë se një bombë vetëvrasëse ka lënë të vdekur të paktën dy persona, në sulmin që ka ndodhur në një zonë ...

Uashingtoni nuk Dëshiron të Bisedojë me Talibanët

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Uashingtoni nuk dëshiron të negociojë me talibanët.

Afganistan, Ditë Zie pas Sulmit që La Mbi 100 të Vrarë

Qeveria e Afganistanit ka shpallur Ditë Zie për sot, pasi nga një sulm i djeshëm vetëvrasës me makinë-bombë, janë vrarë më se 100 vetë.

Sulm në Kabul- Disa të Vrarë

Nga një bombë vetëvrasëse kanë mbetur të vrarë të paktën tre persona dhe 79 të tjerë të plagosur në qendër të Kabulit në Afganistan, kanë njoftuar zyrtarë...

Kabul: 30 të Vrarë në Sulmin në Hotel

Zyrtarët e lartë të sigurisë në Afganistan thonë se së paku 30 vetë janë vrarë në sulmin në hotelin Intercontinental në kryeqytetin Kabul, nga militantët talibanë dhe kanë të...

Sulm Vetëvrasës Gjatë Varrimit, Vriten 17 Afganë

Nga një sulm vetëvrasës me bombë sot janë vrarë së paku 17 vetë dhe 13 të tjerë janë plagosur, gjatë një ceremonie të varrimit në qytetin lindor Jalalabad të Afganistanit.