Postet nga: Afganistan

Uashingtoni nuk Dëshiron të Bisedojë me Talibanët

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se Uashingtoni nuk dëshiron të negociojë me talibanët.

Afganistan, Ditë Zie pas Sulmit që La Mbi 100 të Vrarë

Qeveria e Afganistanit ka shpallur Ditë Zie për sot, pasi nga një sulm i djeshëm vetëvrasës me makinë-bombë, janë vrarë më se 100 vetë.

Sulm në Kabul- Disa të Vrarë

Nga një bombë vetëvrasëse kanë mbetur të vrarë të paktën tre persona dhe 79 të tjerë të plagosur në qendër të Kabulit në Afganistan, kanë njoftuar zyrtarë...

Kabul: 30 të Vrarë në Sulmin në Hotel

Zyrtarët e lartë të sigurisë në Afganistan thonë se së paku 30 vetë janë vrarë në sulmin në hotelin Intercontinental në kryeqytetin Kabul, nga militantët talibanë dhe kanë të...

Sulm Vetëvrasës Gjatë Varrimit, Vriten 17 Afganë

Nga një sulm vetëvrasës me bombë sot janë vrarë së paku 17 vetë dhe 13 të tjerë janë plagosur, gjatë një ceremonie të varrimit në qytetin lindor Jalalabad të Afganistanit.

Presidenti Afgan u Kërkon Falje Grave për Shamitë

Presidenti afgan u ka kërkuar falje grave rreth komenteve për shaminë tradicionale.

Talebanët Pakistanezë Sulmojnë Universitetin

Lëvizja e talebanëve pakistanezë (TTP) ka marrë pëgjegjësinë për sulmin kundër një universiteti në Charsadda, në veriperëndim të vendit, gjatë të cilit janë ...