Postet nga: Aeroporti "Adem Jashari"

Ndalohen tre shtetas të Turqisë në Aeroportin e Prishtinës, dyshohen për falsifikim të dokumenteve

Tre burra shtetas të Turqisë janë ndaluar nga Policia e Kosovës pasi dyshohet që tentuan përmes Aeroportit të Prishtinës të udhëtojnë me dokumente që dyshohet të ...

Aeroporti i Prishtinës kërkon që udhëtaret të plotësojnë disa formularë përndryshe nuk lejohen të udhëtojnë

Aeroporti  Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” ka njoftuat të gjithë udhëtarët që para paraqitjes në Aeroport të plotësojnë formularët e kërkuar nga ...

Mërgimtari kur shkoi në Zvicër vëren se i vodhën dukat dhe dy orë dore nga valixhja

Një qytetar ka njoftuar organet e rendit se kur vëllai i tij ka arritur në Zvicër ka vërejtur se i janë vjedhur nga valixhja e tij sasi ...

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës 'Adem Jashari' pajiset me certifikatën e operimit të aerodromit për aeroplanë më të mëdhenj

Me zgjatjen e psistës së aeroportit nga 2,500 në 3,040 metra, operatori i aerodromit në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” u pajis nga Autoriteti i Aviacionit Civil (...

Për shkak të masave kundër COVID-19, qytetarët nuk lejohen të udhëtojnë për në Itali

Rreth 100 pasagjerë me pasaporta të Kosovës, nuk janë lejuar të udhëtojnë për në Itali, ka njoftuar zëdhënësja e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinë...

Liburn Aliu viziton punimet për zgjatje të pistës së aeroportit ‘Adem Jashari’ (FOTO)

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu gjatë ditës ka vizituar Aeroportin Ndërkombëtar Adem Jashari, ku pa nga afër punimet për ...

Nga dhjetori linjë e re ajrore qё lidhë Kosovёn me Kroacinë

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës "Adem Jashari", ka njoftuar se është shtuar linja më e re  që lidh Kosovën me Kroacinë, Zagreb - Prishtinë – Zagreb.

Zyrtarët policor, i shpëtojnë jetën një qytetari që kishte rënë pa ndjenja në tokë

Policia e Kosovës ka njoftuar se rreth orës 15:00 sot në Aeroportin ‘Adem Jashari’ në Prishtinë, i kanë shpëtuar jetën një qytetari të moshës 49 vjeç nga ...