Postet nga: abuzimi seksual

Një peticion hap debatin e regjistrit online të abuzuesve seksualë në Shqipëri

Pas tronditjes që shkaktoi abuzimi seksual i një 15-vjeçareje në Babrru të Tiranës dhe valës së protestave në disa qytete të Shqipërisë, Delfina Hoxha dhe Paola ...

Gjykata vendosi për mësuesin e dyshuar për abuzim seksual ndaj të miturës nga Drenasi

Mësuesi Sh. Xh., i dyshuar për abuzim seksual më nxënësen e mitur nga Drenasi pritet të qëndroj 30 ditë në paraburgim. Kjo pasi Gjykata Themelore në ...

Mësuesi e mjeku i dyshuar në rastin e abuzimit të vajzës së mitur nga Drenasi sot dalin para Gjykatës

Derisa në Drenas do të protestohet për rastin e abuzimit seksual të 16-vjeçares, nga profesori dhe polici, para Gjykatës Themelore në Prishtinë pritet të paraqitën profesori ...

Drenas, mbahet protestë pas skandalit të abuzimit seksual të 16 vjeçares

Në lidhje me rastin e abuzimit seksual të 16-vjeçares në Drenas nga dyshuarit - profesori dhe polici, shoqëria civile e kësaj komune, më 8 shkurt, do të organizojë ...

Krasniqi: Më vjen marre që jam djalë kur shoh lajme të dhunimeve dhe abuzimeve

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PSD-së, Frashër Krasniqi, ka bërë një reagim interesant pas lajmit për abuzimin seksual të 16 vjeçares.

KPM – mediave: Trajtoni temat me të miturit me maturi dhe respekt

Komisioni i Pavarur i Mediave (KPM) ka reaguar ndaj formës së raportimit të disa mediave audio-vizuele në lidhje me abuzimin seksual të së miturës në Drenas.

Kurti thotë se e ka tronditur rasti i 16 vjeçares nga Drenasi

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha sot se rasti i abuzimit dhe dhunimit seksual të 16-vjeçares nga Drenasi e ka tronditur.

Reagon edhe Këshilli i Nxënësve në lidhje me abuzimin e 16 vjeçares

Këshilli i Nxënësve të Kosovës ka dënuar rastin e abuzimit seksual të 16 vjeçares nga Drenasi nga mësimdhënësi i saj e më ...