Postet nga: vdekjet

Katër të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

IKSHPK ka bërë të ditur se katër persona kanë vdekur në 24 orët e fundit nga COVID-19.

Shifra të frikshme, edhe 8 të vdekur nga coronavirusi

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se nga virusi deri sot kanë vdekur 94 persona që i bie se gjatë këtyre 24 orëve kanë vdekur edhe 8 ...

Prishtinë - Vdekje të dyshimta të pacientëve me Coronavirus në Klinikën e Infektivës

Pesë persona dyshohet se kanë vdekur si pasojë e përkeqësimit të gjendjes pas infektimit me coronavirus.

Britani e Madhe, mbi 12 mijë vdekje nga COVID-19

Numri i njerëzve që kanë vdekur nga coronavirusi në spitalet e Mbretërisë së Bashkuar është rritur sot në 12,125, sipas të dhënave të Universitetit John Hopkins.

Konfirmohet viktima e parë nga koronavirusi në Evropë

Një turist kinez ka vdekur në Francë pasi i njëjti ishte diagonostifkuar me virusin vdekjeprurës koronavirus.

Vetëm ditën e djeshme mbi 100 vdekje nga Koronavirusi

 

Studimi - Dietat e varfëra arsye e vdekjeve të hershme

Ndër faktorët e vdekjes së njeriut në botë në kohën e sotme janë duhani, presioni i lartë i gjakut dhe faktorë të tjerë, por në fakt ekspertë...

Studimi – 70 mijë vdekje në vit shkaktohen nga të qëndruarit ulur

Ulja për një kohë të gjatë duket se po rezulton në një dëmtim serioz të shëndetit tuaj.