Postet nga: vdekjet

Katër persona të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se sot janë shënuar edhe katër raste të vdekjeve në Kosovë nga COVID-19.

Shtatë të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se gjatë 24  orëve të fundit kanë vdekur 7 persona si pasojë e COVID-19.

Sot numër më i vogël i vdekjeve nga COVID-19

Brenda 24 orëve në Kosovë kanë vdekur tre persona nga COVID-19

Një i vdekur nga COVID-19 në Kosovë brenda 24 orëve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit në Kosovë nga COVID-19 është shënuar vetë...

SHBA, gjysma e të vdekurve nga COVID-19 janë persona me ngjyrë

Agjencia Associated Press njoftoi të premten se gjysma e vdekjeve nga COVID-19 në Shtetet e Bashkuara janë njerëz me ngjyrë – afrikano-amerikanë, hispanikë, indigjenë dhe aziatikë.

MSh-ja hedh poshtë informacionet se Kosova është e para në botë për vdekje nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë përmes një komunikate për media ka hedhur poshtë informacionet me përmbajtjen se Kosova është e para në botë për vdekje nga ...

Shtatë të vdekur nga COVID-19 brenda 24 orëve

Instituti Kombetar i Shëndetësisë Publike ka bërë publike se sot në Kosovë janë regjistruar edhe 250 raste pozitive me COVID-19 nga 454 mostra.

Osmani: Mendoni për 227 familjet që humben të dashurit e tyre nga virusi

Kryeparlamentarja, Vjosa Osmani ka thënë se në këtë ditë feste disa familje po i japin lamturmirën e fundit atyre që i deshën më së shumti.