Postet nga: Romelu Lukaku

Ky është futbollisti nga Premierliga që i flet tetë gjuhë

UEFA e ka bërë një liste për lojtarët e klubeve europiane për gjuhët që i flasin rrjedhshëm për intervista.

Acerbi dëshiron Portugalinë në çerekfinale: Më lehtë ta ndalësh Ronaldon se Lukakun

Italia ka kaluar në çerekfinale të Kampionatit Europian “Euro 2020”, pas fitores me rezultat 2-1, ndaj Austrisë pas 120 minutave lojë.

Danimarkë – Belgjikë, Lukaku lojtar i ndeshjes

Belgjika ka fituar me rezultat 2-1, ndaj Danimarkës duke e siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt në “Euro 2020”.

Lukaku shënon gol dhe i drejtohet Eriksenit: Chris, Chris, të dua

Belgjika ka kaluar në epërsi ndaj Rusisë në minutën e 10’ me sulmuesin Romelu Lukaku.

Roberto Boninsegna: Lukaku është më vendimtar se Ronaldo

Ndeshja Inter – Juventus, pos që do të jetë vendimtare për kreun e tabelës, në qendër të vëmendjes do të jetë edhe përballja mes Romelu Lukakus ...

Romelu Lukaku: Dua ta ndihmoj Eriksenin te Interi

Christian Eriksen nuk është duke kaluar momente të mira te skuadra e Interit.

Interi po e mposht Bolognan me golin e Lukakus (VIDEO)

Interi e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi 1-0, ndaj Bolognas, ndeshje e vlefshme për xhiron e 30-të në Serie A.

Lukaku i fton tre bashkëlojtarët e tij te Belgjika që t’i bashkohen Interit

Romelu Lukaku iu bashkua Interit në verën e vitit 2019 nga Manchester Unitedi.