Postet nga: Lazarati

Produkte kozmetike nga bimët mjekësore të Lazaratit - VIDEO

Disa qindra të rinj kanë emigruar nga Lazarati, një fshat i njohur në Shqipëri për kultivimin e marijuanës disa vite më parë.

Filmi ‘The brave’ shfaqet sot premierë në Kino ABC

Kinemaja ABC në Prishtinë do të shfaq sot, 5 tetor 2018,  në ora 20:00 premierën e filmit shqiptaro-amerikan “The brave”.

Vetëm më 2017 u Kapën mbi 57 ton Lëndë Narkotike

Haki Çako, drejtor i Policisë së Shtetit, gjatë raportimit të tij para kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama, lidhur me punën e bërë në drejtim të parandalimit dhe ...

Frika e Banorëve të Lazaratit nga Filmi

Banorët e Lazaratit në jug të Shqipërisë kanë frikë se do të paragjykohen dhe stereotipizohen në filmin e ri të kompanisë kanadeze “Mercury Films”, i cili pritet të ...

Mësymja e Lazaratit Nuk e Ndal Kultivimin e Kanabisit

 

Lazarati e Gjen të Vështirë Jetën Pa Drogën

Dyqani i vogël ushqimor i Harsika Bashës në qendër të Lazaratit është një nga pak bizneset që ende funksionojnë në fshatin famëkeq që ndodhet në shpatet ...

Grupi ‘Lazarati I’ Dënohet me 83 Vjet Burg

Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi me 83 vjet burg në total një grup prej 10 personash, banorë të fshatit Lazarat të Gjirokastrës, të cilët u gjykuan pë...