Postet nga: kremlini

Rusia e kundërshton propozimin e Zelenskiy për paqe

Ukraina duhet t’i marrë në konsideratë "realitetet" e reja territoriale që përfshijnë aneksimin e katër rajoneve të Ukrainës nga Rusia, ka qenë deklarata e bërë ...

Moska bën thirrje për zgjidhje “diplomatike” të situatës në veri të Kosovës

Kremlini ka bërë thirrje të hënën për zgjidhje “diplomatike”, pas rritjes së tensioneve në veri të Kosovës, ditëve të fundit.

Një grup pro-Kremlinit besohet se kreu sulmin kibernetik ndaj Parlamentit Evropian

Një grup pro-Kremlinit ka marrë përgjegjësinë për një sulm kibernetik në faqen e Parlamentit Evropian, pasi ligjvënësit e këtij institucioni e kanë shpallur Rusinë ...

Kremlini thotë se nuk mund të imagjinojë negociata publike me Kievin

Kremlini akuzoi të enjten Kievin për ndryshimin e objektivave në lidhje me bisedimet e mundshme të paqes.

Kremlini: Zhbllokimi i eksporteve të drithërave është shumë i rëndësishëm

Kremlini tha të premten se është “shumë e rëndësishme” që të zhbllokohen eksportet, teksa Kievi dhe Moska pritet të arrijnë një marrëveshje që do të ndihmojë në ...

Rusia emëron një gjeneral të ri për të mbikëqyrur luftën në Ukrainë

Rusia ka emëruar një zyrtar të ri për të mbikëqyrur luftën në Ukrainë, thanë Shtetet e Bashkuara.

Ish-këshilltari i Kremlinit flet për fiksimin e Putinit me Ukrainën

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka bërë një llogaritje të gabuar me pushtimin e Ukrainës, duke nxitur një konflikt që mund të përhapet përtej kufijve të Ukrainë...

Pse kaq shumë rusë deklarohen pro luftës në Ukrainë?

Në një klimë censurimi të kohës së luftës, shprehja e thjeshtë e një mendimi të paligjshëm fillon të ndihet si një veprim proteste.