Postet nga: Gazmend Ejupi

Ballazhi në “Reporting House”: Kjo ekspozitë ka rëndësi për të gjithë, veçanërisht për qytetarët e Hanit të Elezit – FOTO

Kryetari i Komunës së Hanit të Elezit, Mehmet Ballazhi, ka vizituar të martën (25.06.2024) ekspozitën “Reporting House”.

Hapja e ekspozitës 'Reporting House'

Ekspozita “Reporting House” do të lansohet sot më 10.06.2024 në ish-shtëpinë e mallrave “Gërmia” në Prishtinë në ora 18:00.

Ekspozita 'Reporting House' prezanton materiale nga media botërore e vendore - DIREKT

Ekspozita “Reporting House” do të lansohet sot më 10.06.2024 në ish-shtëpinë e mallrave “Gërmia” në Prishtinë.

Ekspozita "Reporting House", kuratori Gazmend Ejupi jep detaje

Në emisionin "Kallxo Përnime" u transmetua reportazhi që flet për punën kolosale që është bërë për shndërrimin e ish-shtëpisë së mallrave "Gërmia" ...

Një ditë para hapjes së ekspozitës "Reporting House" - LIVE

Në emisionin "Kallxo Përnime" po transmetohet reportazhi që flet për transformimin e ish-shtëpisë së mallrave "Gërmia" në hapësirë kulturore për ekspozitën “Reporting House” ...

Ndikimi i pandemisë, Galeria Kombëtare gati për ekspozitën e radhës

Nëntë artistë kosovarë do të ekspozojnë krijimet e tyre të krijuara dhe frymëzuar nga pandemia që ka kapluar botën. Ekspozita “Arti gjatë pandemisë: Bazuar në ngjarje të ...

Gazmend Ejupi për instalacionin ‘Misioni: Ekzekutoni’: Përmes shisheve prezantohet ajo çfarë ndodhi në Fortesë në vitin 1999

Që nga 13 korriku 2021 në qendër të fshatit Fortesë (Bellacërkë) të Rahovecit është vendosur instalacioni “Misioni: Ekzekutoni”.

Përurohet instalacioni për masakrën në Fortesë të Rahovecit

Është prezantuar sot në Fortesë (Bellacërkë) të Rahovecit, instalacioni, “Misioni: Ekzekutoni”, i ideuar dhe punuar nga artisti Gazmend Ejupi.