Postet nga: Fredi Beleri

Fredi Beleri humbet mandatin në KQZ, caktohet me urgjencë data e re e zgjedhjeve në Himarë

Në Shqipëri, Komisioneri shtetëror i zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi sot pavlefshmërinë e mandatit të kryetarit të zgjedhur të Himarës Fredi Beleri, pas vendimit të formës ...

Beleri zgjidhet eurodeputet i Greqisë, ndërsa pret në burg vendimin e Apelit në Shqipëri

Kryetari i zgjedhur i bashkisë së Himarës Fredi Beleri është në mesin e fituesve nga lista e kandidatëve për eurodeputet, të Partisë “Demokracia e Re “ të kryeministrit ...

Kryetari i Himarës, Beleri dënohet me dy vjet burgim për blerje votash

Gjykata e Posaçme e Shqipërisë e ka dënuar të martën me dy vjet burgim kryetarin e zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri, pasi e shpalli fajtor ...

Beleri, Prokuroria kërkon dënimin me 2 vjet e gjysmë burg

Në Shqipëri Prokuroria e Posaçme kërkoi sot dënimin me 2 vjet e 6 muaj burgim për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri, i akuzuar pë...

Ngërçi me Greqinë, Rama: Rasti Beleri s’mund të lidhet me bisedimet me BE-në

Në Tiranë, kryeministri Edi Rama përsëriti sot se përplasja me Greqinë për rastin e kryetarit të zgjedhur të Himarës nuk ka të bëjë me ...

Apeli refuzon sërish ndryshimin e masës së sigurisë për Belerin

Në Shqipëri Gjykata e Posaçme e Apelit refuzoi sot një tjetër kërkesë të kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës, Fredi Beleri, për ndryshimin ...

Mitsotakis: Rasti Beleri hije mbi marrëdhëniet me Shqipërinë

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis iu rikthye deklarimeve për rastin e kryetarit të zgjedhur të Bashkisë së Himarës Fredi Beleri, i cili ndodhet në burg në Shqipëri ...

Sërish arrest me burg për kryetarin e zgjedhur të bashkisë së Himarës, Fredi Beleri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar mbajti sërish sot në arrest me burg Fredi Belerin, kryetar i zgjedhur i bashkisë së Himarës. Ai ...