Postet nga: Familja

Familja nga Peja nxirret në rrugë, s`pati para të paguaj qiranë

Një familje tre anëtarëshe nga Peja është nxjerrë në rrugë nga qiradhënësi, pasi s`kishte patur mundësi ta paguaj qiranë.

Filmi ‘Familja’ i Durim Kryeziut fiton çmim në Estoni

Filmi “Familja” me skenar dhe regji të Durim Kryeziut ka marrë çmimin “Just Film Works in Progress’ në ‘Black Nights Film Festival’, i cili po mbahet në Talin të Estonisë.

Prishtinasi kanos babain dhe vëllain

Një person është arrestuar dje në Prishtinë, pasi që ai ka kanosur babin e tij dhe vëllain.

Arsyet pse fëmijët nuk i dëgjojnë prindërit

Çelësi i marrëdhënies së suksesshme ndërmjet prindërve dhe fëmijëve janë dëgjimi, biseda dhe edukata.

Referendum në Rumani, në mbrojtje të familjes “tradicionale”

Rumunët votojnë këtë fundjavë për të përcaktuar nëse termi “familje” duhet të sillet rreth një burri dhe një gruaje të martuar.

Shënohet Dita Ndërkombëtare e Familjes

Fondacioni SOS Fshatrat e Fëmijëve në Kosovë organizojnë manifestimin e Ditës Ndërkombëtare të Familjes.

Shoqëria që Sfidon Ligjet dhe të Drejtat e Barabarta

Në shoqërinë tonë, e nuk e kam fjalën për vetëm një zone të caktuar, të drejtat e grave në pronë janë temë tabu. Kjo temë rrallë ...

Nëna dhe Motrat i Shkojnë në Zyrë Ramush Haradinajt

Ramush Haradinaj sot i pati në zyrë, krahas mysafirëve tjerë, edhe nënën, motrat dhe kunatën.