Postet nga: Familja

Përmes ADN-së e gjeti familjen e saj të cilën e humbi 51 vjet më parë

Një familje në Fort Worth, Teksas, është ribashkuar me vajzën e tyre e cila u rrëmbye si foshnje më shumë se pesë dekada më parë falë një pë...

Tetë raste të dhunës në familje gjatë 24-orëve të fundit

Tetë raste të dhunës në familje janë shënuar gjatë ditës së djeshme në vend.

Pejë, arrestohet pasi demoloi shtëpinë dhe ushtroi dhunë ndaj nënës

Një person në Pejë dje është arrestuar nga Policia e Kosovës pasi ka ushtruar dhunë psiqike ndaj nënës së tij dhe kishte demoluar gjësende në shtë...

Shuhet e gjithë familja në aksident, humbën jetën nëna, babai dhe dy vajzat e mitura

Eduard Gushi, emigrant prej 2 vitesh në Eduard Gushi, u kthye në shtëpi bashkë me familjen e tij, bashkëshorten Silvanën dhe dy vajzat 14 dhe 9 vjeç, Anastasia dhe Eva.

VIDEO - Momenti kur Haki Rugova dënohet me burgim për korrupsion

Haki Rugova, kryetar i Istogut, është dënuar nga Gjykata me një vit burgim efektiv.

Krimi mbi familjen Vuniqi, që s’u zbardh asnjëherë

Gjashtë anëtarë të familjes Vuniqi nga Blinaja e Lipjanit u vranë më 18 prill 1999 në Ribar të Vogël të Lipjanit, ku ishin strehuar gjatë luftës. Familjarët rrë...

Punimet në objektin banesor, shembet magazina, rrezikohet shembja e shtëpisë së familjes Hetemi (VIDEO)

Ky është momenti kur magazina e shtëpisë së familjes Hetemi është rrënuar, si pasojë e punimeve për ndërtimin e një objekti shumëkatësh. Ajo ishte ...

Arrestohet pasi largoi gruan nga shtëpia

Një burrë është arrestuar, pasi që i njëjti kishte dëbuar gruan dhe djalin e tij nga shtëpia nën ndikimin e alkoolit.