Postet nga: Bosnja dhe Hercegovina

Në Bosnje dhe Hercegovinë po mbahen zgjedhjet lokale

Në Bosnje dhe Hercegovinë po mbahen zgjedhjet lokale, të cilat ishin planifikuar të mbahen më herët, por u vonuan për shkak të një krize për miratimin e ...

Kryeministri Hoti kërkon nga Bosnja e Hercegovina heqjen e vizave

Kryeministri Avdullah Hoti i ka kërkuar kryesuesit të Presidencës së Bosnjës e Hercegovinës, Shefik Xhaferoviq që të heq vizat me Kosovën si dhe hapjet e ...

Nuk kalon njohja e Kosovës nga Bosnja, dy Presidentë votojnë pro, një kundër

Presidenca e Bosnjës dhe Hercegovinës ka mbajtur një takim të rregullt, ku është njoftuar se dy anëtarët e Presidencës, kroati Zeljko Komshiç dhe anëtari ...

Albin Kurti dhe kryetari i Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës kundër idesë së shkëmbimit të territoreve

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetarin e Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, dhe anëtarin Boshnjak të ...

Coronavirusi - Bosnja dhe Hercegovina strehon migrantët dhe refugjatët që kanë mbetur rrugëve

Migrantët dhe refugjatët nga kantoni veriperëndimor i Una-Sana i Bosnjës dhe Hercegovinës do të dërgohen në kampin e krijuar rishtas "Lipe" në ditët ...

Bosnja siguron 150 mijë teste të reja për COVID-19

Bosnja dhe Hercegovina ka arritur të sigurojë 150 mijë teste për COVID-19.

Qytetarët boshnjakë tallen me diskutimin e Qeverisë për eksplorimin e universit

Bosnja dhe Hercegovina ende nuk mund të kontrollojë qiellin e vet, por kjo nuk e ka penguar Qeverinë e saj që të mërkurën të diskutojë për eksplorimin ...

Taksa 100 përqind ndaj Serbisë e Bosnjës

Taksa doganore për mallrat e Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës për 100 përqind do të diskutohet në emisionin ‘Jeta në Kosovë’.