Postet nga: australia

Australia thotë se Gjokoviq nuk po mbahet rob

Novak Gjokoviq nuk është duke u mbajtur rob në Australi, ka thënë të premten ministrja australiane për Punë të Brendshme, Karen Andrews, teksa ai përballet me dë...

Macron thotë se kryeministri australian gënjeu rreth paktit për nëndetëse

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka thënë se është i sigurt që kryeministri australian, Scott Morrison, e ka gënjyer kur ka anuluar kontratën për nëndetëse ...

Franca: SHBA-ja dhe Australia "gënjyen" për paktin e ri të sigurisë

Ministri i Jashtëm francez, Jean-Yves Le Drian, ka akuzuar Australinë dhe Shtetet e Bashkuara se kanë gënjyer për një pakt të ri të sigurisë, që ka nxitur ...

Sidnej zgjat masën e izolimit, për shkak të koronavirusit

Qyteti australian Sidnej, ka hyrë në izolim dyjavor, pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus.

Kritikët: Ndalesa e Australisë për kthim nga India, raciste

Kërcënimi i Australisë për të burgosur qytetarët që kthehen në këtë vend nga India, ka nxitur reagime të ashpra, pasi kritikët e kanë parë ...

Australia nuk regjistron asnjë rast të ri me COVID-19

Pas pothuajse pesë muajsh, Australia nuk ka regjistruar asnjë rast të ri me COVID-19, sëmundjen që e shkakton coronavirusi.

Melburni i Australisë del nga izolimi pas gati katër muajsh

Australia njoftoi të hënën se qyteti i saj i dytë më i madh, Melburni, do të dalë nga izolimi për shkak të koronavirusit, pas gati katër ...

Shkencëtarët australianë zbuluan se si sistemi imunitar lufton coronavirusin

Shkencëtarët në Australi thonë se ata kanë identifikuar se si sistemi imunitar i trupit lufton virusin Covid-19.