Postet nga: arabi saudite

Arabia Saudite dhe Rusia kufizojnë furnizimet me naftë për t’i rritur çmimet

Arabia Saudite dhe Rusia janë duke kufizuar sasinë e naftës me të cilat furnizojnë vendet e tjera, në një përpjekje për t’i rritur çmimet, edhe pse ...

SHBA shpreh skepticizëm për marrëveshjen Iran-Arabi Saudite

Shtetet e Bashkuara mirëpritën marrëveshjen e ndërmjetësuar nga Kina, për rivendosjen e raporteve diplomatike midis Iranit dhe Arabisë Saudite, por shprehën dyshime në...

Princi Salman emërohet kryeministër i Arabisë Saudite

Princi i fuqishëm i kurorës në Arabinë Saudite, Mohammed bin Salman, është emëruar kryeministër i shtetit, një pozitë që tradicionalisht i takon mbretit.

Përdori rrjetet sociale, dënohet një saudite tjetër me 45 vite burgim

Gjykata saudite ka dënuar një grua tjetër me 45 vite burgim për shkak të një postimi të bërë në rrjetet sociale, ka bërë të ditur një ...

Arabia Saudite ekzekuton tre ushtarë për “tradhti të lartë”

Arabia Saudite të shtunën ekzekutoi tre ushtarë, të cilët ishin dënuar nën akuzën për “tradhti të lartë” dhe “bashkëpunim me armikun”, u tha ...

Arabia Saudite dënon një aktiviste me mbi 5 vjet burgim

Një aktiviste e njohur në Arabinë Saudite, e cila kishte bërë fushatë për të drejtën e grave për të drejtuar makinën, është dënuar me ...

Arabia Saudite trefishon TVSh-në për të mbështetur ekonominë

Arabia Saudite trefishoi tatimin mbi vlerën e shtuar (TVSH), për të ndihmuar ekonominë e goditur nga coronavirusi.

Arabia Saudite u kërkon myslimanëve të mos mblidhen për lutje gjatë muajit të Ramazanit

Trupi më i lartë fetar i Arabisë Saudite ka nxitur myslimanët në mbarë botën që të mos mblidhen për lutje gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit, në ...