Postet nga: 'Lewis Hamilton'

Hamilton: Secilin vit e ndryshoj mënyrën e të garuarit

Lewis Hamilton ka treguar disa detaje që tifozët e tij mund të mos i kenë ditur.

Lewis Hamilton drejt Ferrarit

Sezoni 2019 i Formulës 1 uli siparin me garën e djeshme në Brazil, ku sërish triumfoi Lewis Hamilton, që këtë sezon fitoi për herë të 6 në karrierë ...

Lewis Hamilton triumfon në garën e fundit për vitin 2019

Kampioni i gjashtëfishtë i Formula 1, Lewis Hamilton, e ka arritur një prej fitoreve më dominuese këtë të dielë në Abu Dhabi duke e përmbyllur kampionatin për ...

Formula 1: Lewis Hamilton i rikthehet pol-pozicioneve

Gjashtë herë kampioni i botës në Formula 1, britaniku Lewis Hamilton, arrin pol pozicionin e parë qysh nga muaji korrik i këtij viti ndërkohë që pas një penalizimi ...

Lewis Hamilton kampion i gjashtëfishtë botëror në Formula 1

Lewis Hamilton është bërë vetëm shoferi i dytë më i suksesshëm në botë i cili fiton gjashtë tituj botërorë në sportin e Formula 1 pas fitimit të ...

Hamilton triumfon në Meksikë, në prag të titullit të gjashtë 

Kampioni aktual i pesëfishtë, Lewis Hamilton nga Mercedes triumfoi në garën për Çmimin e Madh të Meksikës mirëpo nuk arriti që edhe zyrtarisht ta fitojë ...

Hamilton thotë se do ta linte Mercedesin për Ferrarin

Kampioni i pesëfishtë i Formula 1, Lewis Hamilton, ka folur për ecurinë e tij te skuadra e Mercedezit dhe nëse do ta linte atë për ndonjë tjetë...

Hamilton e mposhtë Verstappen në Hungari

Piloti anglez i Mercedesit, Lewis Hamilton ka arritur të fitojë çmimin e madh të Hungarisë edhe pse u nis nga pozita e tretë.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!