Postet nga: jan kuciak

23 vjet burg për vrasësin e gazetarit sllovak Jan Kuciak

Miroslav Marcek, një ish-ushtarak i gjykuar në Sllovaki për vrasjen e gazetarit hulumtues Jan Kuciak dhe të fejuarës së tij, është dënuar të hënën me 23 ...

Një ish-ushtar pranon vrasjen e gazetarit sllovak

Ish-ushtari, Miroslav Marcek ka pranuar se ka vrarë gazetarin sllovak, Jan Kuciak dhe të dashurën e tij, Martina Kusnirova, krim që pati nxitur protestave masive në Sllovaki dhe ka ...

Bratisllavë: 15 vjet burgim personit që ndihmoi vrasjen e gazetarit

Një gjykatë në Sllovaki e dënoi me 15 vjet burgim, një person të akuzuar për ndihmë në vrasjen e gazetarit hulumtues, Jan Kuciak dhe të fejuares së tij, në ...

Një ish-ushtar sllovak "pranon vrasjen" e gazetarit Jan Kuciak

Një ish-ushtar i Sllovakisë pranoi se ka vrarë gazetarin sllovak, Jan Kuciak, dhe të fejuarën e tij, raportojnë mediat sllovake.

Tre të akuzuar për vrasjen e gazetarit sllovak

Prokurori i shtetit i Sllovakisë akuzoi tre persona për vrasjen e qëllimshme të gazetarit hulumtues, Jan Kuciak, dhe të së fejuarës së tij, në muajin shkurt.

Protestuesit Kërkojnë Hetim të Mirëfilltë për Vrasjen e Gazetarit Sllovak

Dhjetëra mijëra sllovakë kanë marrë pjesë në një protestë kundër qeverisë për të kërkuar hetim për vrasjen e gazetarit, Jan Kuciak dhe të dashurë...

Vrasja e Gazetarit Sllovak, Presidenti Kërkon Qeveri të Re

Presidenti sllovak, Andrej Kiska ka thënë sot se ai do të kërkojë bisedime me partitë dhe do të kërkojë formimin e qeverisë së re apo mbajtjen e ...

Lirohen të Dyshuarit për Vrasjen e Gazetarit Sllovak

Autoritetet sllovake kanë liruar të shtatë personat e ndaluar lidhur me vrasjen e gazetarit hulumtues, Jan Kuciak.