Postet nga: departamenti i shtetit

Këndvështrimi i Departamentit të Shtetit për luftën ndaj ekstremizmit dhe terrorizmit nga institucionet në Kosovë

Departamenti i Shtetit gjatë ditës së djeshme ka publikuar raportin e shteteve për luftën ndaj ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit.

Hakerohen telefonat inteligjentë të 9-të punonjësve të Departamentit të Shtetit

Telefonat Iphone të të paktën nëntë punonjësve të Departamentit amerikan të Shtetit janë bërë objekt sulmesh kibernetike, përmes një programi përgjimi të sofistikuar të ...

Sali Berisha reagon pasi Departamenti i Shtetit ia ndaloi hyrjen atij dhe familjes në ShBA

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, përmes një shkrimi të gjatë i është përgjigjur Sekretarit amerikan të Shtetit, Antony Blinken, në lidhje me vendimin e shtetit ...

Departamenti i Shtetit: Gjykata Speciale ka mbështetjen e plotë të SHBA-së

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë mbështetjen e plotë një gjykate ndërkombëtare për krime lufte në Hagë që paditi kohët e ...

Departamenti Amerikan i Shtetit përgëzon Kosovën në luftën kundër terrorizmit

Departamenti i Shtetit Amerikan sërish ka thurur lavde për Kosovën kundër luftimit të terrorizmit për vitin 2018.

DASh: Kosova s'i ka përmbushur standardet për eliminimin e trafikimit me njerëz

Qeveria e Kosovës nuk e ka përmbushur as nivelin minimal të standardeve për eliminimin e trafikimit me njerëz, por po bën përpjekje të rë...

ShBA Shpall Terrorist Liderin e Hamasit

Departamenti amerikan i Shtetit ka njoftuar sot se ka shpallur terrorist, Ismail Haniyeh, liderin e grupit islamist palestinez, Hamas, transmeton Reuters.

DASH Paralajmëron Amerikanët për Sulme Terroriste në Kosovë

Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) ka paralajmëruar shtetasit amerikanë që planifikojnë të vizitojnë Kosovën të kenë kujdes për shkak të rrezikut nga sulmet terroriste në Ballkan, pë...