Postet nga: Carlo Ancelotti

Allan mund të bashkohet me Ancelottin te Evertoni

Carlo Ancelotti pas largimit nga posti i trajnerit nga Napoli, mori drejtimin e skuadrës së Evertonit në Premierligë.

Manchester City e mposht Evertonin e Ancelottit (VIDEO)

Manchester City ka shënuar fitore me rezultat 2-1, ndaj Evertonit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 21-të në Premierligë.

Everton vazhdon me fitore, e mposht Newcastlen (VIDEO)

Everton ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Newcastles me rezutlat 2-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e 20-të në Premierligë.

Ancelotti flet për debutimin e tij me fitore te Evertoni

Carlo Ancelotti u rikthye në Premier League pas më shumë se 8 vitesh dhe e nisi me fitore aventurën në pankinën e Everton.

Carlo Ancelotti e nisë me fitore drejtimin e Evertonit (VIDEO)

Everton ka shënuar fitore me rezultat 1-0, ndaj Burnleyt, nën drejtimin e Carlo Ancelottit, i cili u emërua trajner i kësaj skuadra para një jave.

Carlo Ancelotti: Tifozët e Liverpoolit kanë frikë nga unë

Carlo Ancelotti ka nisur që tani t’i ngacmoj rivalët lokalë të Evertonit, Liverpoolin.

Zyrtare: Carlo Ancelotti trajner i Evertonit

Everton e ka zyrtarizuar trajnerin Italian Carlo Ancelotti si trajner të ri.

Napoli shkarkoi Ancelottin

Skuadra e Serie A, Napoli, e ka shkarkuar trajnerin e vet CarloAncelotti pas një serie të rezultateve të dobëta në ligën vendore, përkundër suksesit që arriti ...