Postet nga: afrin

Turqia Urdhëron Arrestimin e 15 Studentëve që Kundërshtuan Operacionin në Afrin

Autoritetet turke kanë urdhëruar arrestimin e 15 studentëve universitarë që kanë protestuar kundër ofensivës ushtarake të këtij vendi në rajonin Afrin të Sirisë, ka raportuar e ...

Merkel Kritikon Turqinë për Ofensivën në Afrin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka kritikuar ofensivën e ushtrisë turke ndaj militantëve kurdë në qytetin sirian Afrin.

Erdogan: Do ta Zgjerojmë Ofensivën në Siri dhe Irak

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan është zotuar se do të zgjerojë operacionet ushtarake në veri të Sirisë, por edhe në Irak, pasi forcat e tij larguan luftëtarët ...

Forcat e Mbështetura nga Turqia Hynë në Afrin

Forcat e mbështetura nga Turqia raportohet se kanë arritur në qendër të qytetit sirian Afrin. Ofensiva në Afrin kundër milicisë kurde siriane ka nisur qe dy muaj ...

Rreth 50,000 Njerëz Ikin Nga Guta Dhe Afrini në Siri

Rreth 50,000 njerëz kanë ikur nga dy ofensiva në Siri në ditët e fundit, thanë aktivistët.

Ushtria Turke Thotë se Përparoi në Afrin të Sirisë

Ushtria turke dhe aleatët rebelë kanë rrethuar rajonin Afrin në veri të Sirisë, kanë njoftuar forcat e armatosura turke të martën, duke shënuar një përparim të ...

Gjermani, Përleshje Mes Protestuesve Prokurdë dhe Mbështetësve Turq

Një grup i protestuesve prokurdë janë përleshur me mbështetësit turq dhe policinë gjermane në aeroportin e Dyzeldorfit, duke lënë disa persona të lënduar.

36 Persona të Vdekur nga Sulmet Turke në Afrin të Sirisë

Aeroplanët luftarakë të Turqisë kanë goditur forcat siriane pro-qeveritare në rajonin Afrin të Sirisë, duke vrarë të paktën 36 prej tyre, ka njoftuar Vëzhguesi Sirian për të ...