array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(37) "https://kallxo.com/arsim/universitet/"
 }
}

Dyshimet për ngacmim seksual në UP, Fakulteti i Mjekësisë: Xhevat Krasniqi nuk është më pjesë e stafit

Lidhur me pretendimet e disa studenteve se janë ngacmuar seksualisht nga profesori i rregullt i UP-së, Xhevat Krasniqi, Fakulteti i Mjekësisë thotë se fillimisht është informuar gojarisht.

Studentët e UP-së kërkojnë përjashtimin e profesorit që dyshohet se ngacmoi 27 studente të Mjekësisë

Në një material pëlhure ku shkruan me shkronja të mëdha “Përjashtojeni Xhevat Krasniqin!”, studentë e studente u mblodhën pas kësaj parulle, me të cilën ...

Protestat e punëtorëve teknikë dhe të sigurimit fizik për pagat, deklarohet UP-ja

Universiteti i Prishtinës është deklaruar për KALLXO.com se ka qenë në dijeni për mbajtjen e protestës nga punëtorët teknikë dhe të sigurimit fizikë, ...

Protesta e punëtorëve teknikë dhe të sigurimit fizik të UP-së, pretendojnë se kanë pranuar paga të shkurtuara

Punëtorët teknikë dhe të sigurimit fizik të Universitetit të Prishtinës u mblodhën para objektit të Rektoratit dhe protestuan më 11.03.2024.

Papastërtia si pasojë e grevës, studentët e Filozofikut bojkotojnë mësimin - FOTO

Studentët e Fakultetit Filozofik të Universitetit të Prishtinës kanë bojkotuar mësimin të hënën, më 11.03.2024.

Caktohet data e zgjedhjeve studentore në UP

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i Universitetit të Prishtinës pas një koordinimi me organizatat studentore, më 08.03.2024, ka caktuar datën se kur do të mbahen zgjedhjet studentore.