Postet nga: Superliga Europiane

Çeferin paralajmëron pasoja për klubet që e themeluan Superligën Europiane

Projekti i Superligës Europiane ka dështuar ende pa filluar mirë nga 12 klubet nga La Liga, Premierliga dhe Serie A.

Juventusi insiston se ekipet ende nuk janë tërhequr nga Superliga Europiane

Juventusi po këmbëngul se klubet që janë tërhequr nga Superliga Europiane nuk i kanë përfunduar ende procedurat e nevojshme, por e ka pranuar që projekti nuk ...

Milani del me qëndrim zyrtar për Superligën Europiane

Milani ka dalë me një komunikatë zyrtare për çështjen e Superligës Europiane.

Atletico Madridi dhe Inter tërhiqen nga Superliga Europiane

Pas dorëheqjes së gjashtë klubeve angleze, as klubet e tjera nuk kanë rezistuar gjatë dhe janë tërhequr nga Superliga Europiane.

BBC: Të gjitha klubet angleze vendosin heqin dorë nga pjesëmarrja në Superligën Europiane

Të gjitha klubet angleze kanë vendosur të heqin dorë nga projekti i Supërligës Europiane.

Lojtarët e Liverpoolit kundër Superligës Europiane

Manchester City është bërë klubi i parë anglez që ka zyrtarizuar tërheqjen nga Superliga Europiane.

Çeferin mirëpret vendimin e Cityt për t’u tërhequr nga Superliga Europiane

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Çeferin, ka mirëpritur vendimin e Manchester Cityt për t’u tërhequr nga projekti i Superligës ë Europës.

UEFA do ta rrisë buxhetin e Ligës së Kampionëve si kundërpërgjigje për Superligën Europiane

Shtëpia Europiane e Futbollit, UEFA, po përgatit një kundërsulm ndaj Superligës Europiane.