Postet nga: Milan - Juventus

Milan – Juventus, notat e lojtarëve

Milani ka pësuar humbjen e parë në këtë sezon duke u mposhtur nga Juventusi me rezultat 1-2, në kuadër të xhiros së 16-të në Serie A.

Juventusi mposht Milanin në shtëpi

Juventusi ka shënuar fitore me rezultat 1-3, ndaj Milanit në kuadër të xhiros së 16-të në Serie A.

Milan – Juventus, mbyllet pjesa e parë me dy gola të shënuar

Ka përfunduar pjesa e parë me rezultatin 1-1, ndërmjet Milanit dhe Juventusit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në Serie A.

Formacionet zyrtare: Milan – Juventus

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Milan – Juventus, që luhet në kuadër të xhiros së 16-të në Serie A.

Derbi ndërmjet Milanit dhe Juventusit do të luhet me shumë mungesa

Ndeshja kryesore e xhiros së 16-të në Serie A, ndërmjet Milanit dhe Juventusit do të luhet sot nga ora 20:45, në San Siro.

Milani tregohet i fortë për Juventusin (VIDEO)

Milani e ka mposhtur Juventusin me rezultat 4-2, ndeshje e vlefshme për xhiron e 31-të në Serie A.

Juventusi i shënon dy gola të shpejtë ndaj Milanit, Rabiot shënon gol të “çmendur” (VIDEO)

Juventusi po e mposht Milanin me rezultat 2-0.

Milan – Juventus, mbyllet pjesa e parë pa gola

Pjesa e parë mes Milani dhe Juventusit është mbyllur pa gola.