Postet nga: diego armando maradona

Papa Françesku për Maradonën: Ishte një poet në fushë

Papa njihet si njëri prej fansave të flaktë të Maradonës.

Letra emocionuese e Peles për Maradonën

Vdekja e Diego Armando Maradonës më 25 nëntor të këtij viti i ka tronditur  të gjithë, në veçanti futbolldashësit.

Avokati i Maradonës kërkon hetime për vonesën e ambulancës

Avokati i Diego Maradonë, Matias Morla, kërkon një hetim për vdekjen e legjendës argjentinase të futbollit.

PROFIL: Kush ishte Maradona

Bota e futbollit është shokuar sot më 25 nëntor të vitit 2020, me vdekjen e legjendës së futbollit Diego Maradona në moshën 60 vjeçare.

Messi: Një ditë e trishtueshme për argjentinasit dhe për futbollin

Pas vdekjes së legjendës botërore të futbollit, Diego Armando Maradona, është shokuar bota e futbollit.

Ronaldo me fjalë të mëdha për Maradonan

Ylli portugez Cristiano Ronaldo, ka reaguar pas vdekjes së Diego Armando Maradonës.

Pele për Maradonën: Një ditë do të luajmë futboll së bashku në qiell

Legjenda braziliane e futbollit, Pele, ka reaguar pas vdekjes së Diego Armando Maradonës.

Vdes legjenda e futbollit, Diego Armando Maradona

Legjenda e futbollit botëror, argjentinasi Diego Armando Maradona ka vdekur të mërkurën në moshën 60 vjeçare, raporton gazeta "El Pais", e cila citon gazetën "Clarin".