Vdiq miku i madh i Kosovës, Bob Dole

Ish-senatori republikan dhe kandidati për presidenti të Shteteve të Bashkuara, Bob Dole ka vdekur të dielën më 5 dhjetor, njoftoi familja e tij. “Senatori Robert Joseph Dole vdiq në gjumë mëngjesin e sotëm. Me vdekjen e tij, në moshën 98-vjeçare, ai i ka shërbyer me besnikëri Shteteve të Bashkuara të Amerikës për 79 vjet”, tha … Continue reading Vdiq miku i madh i Kosovës, Bob Dole