Thaçi reagon pas thirrjes së Gjykatës Speciale për Kadri Veselin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas lajmit se edhe ish-shoku i tij i luftës, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, është ftuar nga Gjykata Speciale. Sipas presidentit, nuk ka gjykatë, as tendencë dhe as fabrikim që mund ta njollosë Kadri Veselin dhe luftën e tij për çlirim. “Nuk ka gjykatë, as vendore as ndërkombëtare … Continue reading Thaçi reagon pas thirrjes së Gjykatës Speciale për Kadri Veselin