Suspendohet punëtori i RTK-së, dyshohet se u përfshi në skandalin e rrëmbimit në Gjilan

Një punëtor i Radio Televizionit të Kosovës, me inicialet F. S., gjatë ditës së djeshme është arrestuar së bashku me pesë persona të tjerë, dy nga ta zyrtarë policor, nën dyshimin se kanë rrëmbyer dy shtetas të Maqedonisë dhe nga ta kanë marrë para. I njëjti siç mëson KALLXO.com në Radio Televizionin Publik të Kosovës … Continue reading Suspendohet punëtori i RTK-së, dyshohet se u përfshi në skandalin e rrëmbimit në Gjilan