Stoltenberg pas takimit me Kurtin: Kosova dhe Serbia të zgjidhin mosmarrëveshjet përmes dialogut

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se Kosova dhe Serbia duhet të zgjidhin mosmarrëveshjet mes vete përmes dialogut të ndërmjetësuar nga BE-ja. Në një konferencë për media pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, Stoltenberg ka thënë se misioni i KFOR-it është dhe do të vazhdojë të jetë garantimi i sigurisë së Kosovës. … Continue reading Stoltenberg pas takimit me Kurtin: Kosova dhe Serbia të zgjidhin mosmarrëveshjet përmes dialogut