Rama i dorëzon një draft të Asociacionit Macronit dhe Scholzit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka deklaruar se i ka dorëzuar presidentit të Francës, Emanuel Macron dhe kancelarit të Gjermanisë, Ola Scholz një draft të Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Rama në një konferencë të jashtëzakonshme për media lidhur me tensionet në veri, deklaroi se beson që çdo ditë e më shumë se krijimi … Continue reading Rama i dorëzon një draft të Asociacionit Macronit dhe Scholzit