Përfundon bastisja në OVL të UÇK-së, EULEX largohet me shumë dosje të konfiskuara – PAMJE

Njësitet e policisë së EULEX-it kanë përfunduar bastisjen në Organizatën e Veteranëve të Luftës. Këtë e ka bërë të ditur Avokati, Tomë Gashi në një konferencë për media. Ndërsa sa i përket arrestimit të kryetarit të OVL-UÇK-së, Hysni Gucati si dhe nënkryetarin Nasim Haradinajt, Gashi tha se janë duke i transferuar për në Hagë. “Ne … Continue reading Përfundon bastisja në OVL të UÇK-së, EULEX largohet me shumë dosje të konfiskuara – PAMJE