Pas atij të ShBA-së, ambasadorët e Zvicrës dhe Hungarisë vizitë në LDK

Kryetari i Lidhjes Demokratike e Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, pas takimit që ka pasur gjatë ditës me ambasadorin e ShBA-së Philip Kosnett, ka pritur në takime të ndara edhe ambasadorin e Zvicrës, Thomas Kolly dhe ushtruesen e detyrës së ambasadores së Hungarisë, Krisztina Szabo. Sipas një njoftimi të LDK-së, Abdixhiku gjatë takimeve foli për zhvillimet … Continue reading Pas atij të ShBA-së, ambasadorët e Zvicrës dhe Hungarisë vizitë në LDK