Numër rekord i rasteve të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 418 raste të reja me COVID-19. Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, kjo shifër e rasteve të reja ka ardhur pas testimit të 1608 mostrave. “Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar … Continue reading Numër rekord i rasteve të reja me COVID-19