Ministrja Rozeta Hajdari merr hapa drejt zëvendësimit të tarifës me reciprocitet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se ministrja e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike, Rozeta Hajdari i ka bërë disa hapa të cilën e afrojnë heqjen e tarifës dhe vendosjen e reciprocitetit ndaj Serbisë. “Ministrja Rozeta Hajdari e cila ka bërë disa hapa të cilët na sjellin edhe më afër heqjes … Continue reading Ministrja Rozeta Hajdari merr hapa drejt zëvendësimit të tarifës me reciprocitet