Kurti: Serbia po i ikë nënshkrimit të marrëveshjes

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar para gazetarëve në lidhje me takimin trepalësh më presidentin serb, Aleksandar Vuç i ndërmjetësuar nga përfaqësuesit e BE-së, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak. Kurti tha se shtu si më 27 shkurt, edhe sot në Ohër, Serbia i ka ikur nënshkrimit të aneksit për zbatimin e marrëveshjes. Ai shtoi … Continue reading Kurti: Serbia po i ikë nënshkrimit të marrëveshjes