Kurti pret në takim kryetarin e Athinës, Greqia përsërit mbështetjen për liberalizim të vizave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, priti në takim kryetarin e Athinës, Kostas Bakoyannis. Sipas komunikatës së Kryeministrisë, Kurti e vlerësoi nivelin aktual të marrëdhënieve me Greqinë, veçanërisht me Athinën dhe shprehu interesin që të zgjerohet edhe më tej ky bashkëpunim. Ndërkaq, kryetari Bakoyannis përsëriti mbështetjen e Greqisë … Continue reading Kurti pret në takim kryetarin e Athinës, Greqia përsërit mbështetjen për liberalizim të vizave