Kurti pas drekës me Lajçak: Ne e pranojmë propozimin e BE-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se Kosova e pranon propozimin e Bashkimit Evropian i njohur si franko-gjerman. Këtë deklaratë Kurti e ka bërë pas drekës së bashku me të dërguarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. “Ne do ta pranojmë propozimin e BE-së për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe … Continue reading Kurti pas drekës me Lajçak: Ne e pranojmë propozimin e BE-së