Konfirmon BE, në takimin e së martës mes kryenegociatorëve do të flitet edhe për dinarin

Zëdhënësi i Bashkimit Europian, Peter Stano ka konfirmuar se të martën e javës së ardhshme, më 19.03.2024, do të zhvillohet një takim në nivel kryenegociatorësh në Bruksel. Stano tha se emisari i BE-së, Mirosllav Lajçak ka ftuar homologët e tij, zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi dhe shefin e Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, … Continue reading Konfirmon BE, në takimin e së martës mes kryenegociatorëve do të flitet edhe për dinarin