Joseph Borrell bisedoi në telefon me Thaçin e Vuçiqin për dialogun

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, sot gjatë ditës ka biseduar në telefon me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi. Borrell me të dy presidentët ka folur për rëndësinë e rifillimit të dialogut dhe ka konfirmuar vendosmërinë dhe angazhimin e tij personal, si … Continue reading Joseph Borrell bisedoi në telefon me Thaçin e Vuçiqin për dialogun