Detaje nga arrestimi i një shtetasi të Kosovës nga autoritetet serbe

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka reaguar pas arrestimit të një shtetast të Kosovës në kufirin Serbi-Hungari nga Policia serbe. Në një njoftim nga ana e MPJD-së është thënë se Zyra Ndërlidhëse e Republikës së Kosovës në Beograd ka vendosur kontaktin me autoritetet serbe dhe është në përpjekje për të sqaruar rrethanat. KALLXO.com … Continue reading Detaje nga arrestimi i një shtetasi të Kosovës nga autoritetet serbe