Borrell reagon pas aksionit anti-kontrabandë në Kosovë

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell ka reaguar pas një aksioni të Policisë së Kosovës në katër qytete të vendit. Sot, në orët e hershme të mëngjesit, forcat e rendit, në bashkëpunim me prokuroritë dhe gjykatat përkatëse zhvilluan një aksion kundër kontrabandës në Prishtinë, Gjilan, Pejë, Mitrovicë të Jugut dhe Mitrovicë … Continue reading Borrell reagon pas aksionit anti-kontrabandë në Kosovë