Borrell: Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat

Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje lidhur me çështjen e targave. Lajmin e ka bërë të ditur Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme Josep Borrell. “Kemi një marrëveshje! Me kënaqësi të njoftoj se kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë nën lehtësimin e BE-së kanë rënë dakord për masat për të shmangur përshkallëzimin e … Continue reading Borrell: Kosova dhe Serbia arrijnë marrëveshje për targat