Albin Kurti: E kemi nënshkruar marrëveshjen me LDK-në

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur marrëveshje për bashkëqeverisje. Këtë e konfirmoi Albin Kurti në një konferencë të jashtëzakonshme për media. “E kemi nënshkruar marrëveshjen”, tha Kurti, në një konferencë të përbashkët me kreun e LDK-së, Isa Mustafa. “Jemi marrë vesh edhe për ndarjen e përgjegjësive”, tha Kurti. “Ne kemi arritur marrëveshje. … Continue reading Albin Kurti: E kemi nënshkruar marrëveshjen me LDK-në