Objekti ku do të vendoset Gjykata Speciale | Foto: Wikimedia

Zyrtare: Dy ish-komandantët e UÇK-së Lushtaku e Mustafa nesër udhëtojnë për në Hagë

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit.

Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve, Arianit Koci.

“Po nesër nisemi unë, si avokat i Sami Lushtakut dhe Rrustem Mustafës. Do të udhëtojmë me linjë të rregullt. Nuk ka ndonjë aeroplan special për të ftuarit, këtë e kam demantuar që ka fillimi. Ne do të udhëtojmë me linjë të rregullt”, tha Koci për KALLXO.com.

Ish-komandantët e UÇK-së Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të nisen për Hagë për t`u përgjigjur ftesës së Gjykatës Speciale.

 

Sami Lushtaku nesër niset për në Hagë

 

Kryetari i OVL – UÇK-së: 11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë

.

12 Janar 2019 - 15:27

Adelina Ahmeti 12/01/2019 - 15:27
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend