array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(29) "https://kallxo.com/zgjedhjet/"
 }
}

Misioni i BE-së: Kishte mungesë transparence nga kandidatët për financimin e fushatës

Misioni i Bashkimit Evropian për Vëzhgimin e Zgjedhjeve në Kosovë (EU EOM) publikoi sot raportin përfundimtar për zgjedhjet komunale të vitit 2021.

Vendimi i Supremes për Dragashin, KQZ thërret mbledhje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të mbajë mbledhje sot pasdite me qellim të zbatimit të vendimit të Gjykatës Supreme të Kosovës që të ketë rivotim nga jashtë ...

Vendimi i Supremes: Përsëritje e votimit me postë për kryetar të Dragashit

Gjykata Supreme e Kosovës ka marrë vendim që të përsëritet procesi i votimit nga jashtë Kosovës në komunën e Dragashit.

LDK nuk e fiton Dragashin, PZAP anulon fletëvotimet e dërguara me postë në komunën e Dragashit (DOKUMENT)

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), e ka konsideruar si të bazuar ankesën e kandidatit për kryetar të Komunës së Dragashit nga Partia Demokratike e ...

Si u përmbys rezultati në 'Kodrën e Trimave' në favor të kandidatit të LDK-së, Përparim Rama

Në balotazhin e datës 14 nëntor për zgjedhjet për kryetar të komunës së Prishtinës, në lagjen ‘Kodra e Trimave’ kanë qenë të hapura 3 qendra të ...

Qëndron Kastrati për “festën” te shkollat në Kamenicë: Problemi nuk qëndron te qytetari

Kryetari në largim i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka deklaruar se problemi e as mangësitë te “hapja” e sotme e shkollave nuk qëndrojnë te ...