array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(34) "https://kallxo.com/zgjedhjet-2019/"
 }
}

PZAP sot pritet të vendos për ankesat e partive politike

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) pritet gjatë ditës së sotme t’i bëjë të ditura vendimet në lidhje me ankesat e partive politike për ...

Afrim Hotit s’i ndihmoi as aderimi në AAK për t'u bërë deputet

Profesori universitar, Afrim Hoti i cili para zgjedhjeve të 6 tetorit, aderoi nga PDK-ja e Kadri Veselit në AAK-në e Ramush Haradinajt, nuk ka arritur që të bëhet deputet i ...

Sa qytetarë të Shtimes e votuan kryetarin e tyre?

Njëri prej kryetarëve të Komunave të Kosovës që kandidoi për deputetë në zgjedhjet e 6 tetorit, ishte edhe ai i Shtimes, Naim Ismajli nga PDK, por se ...

Ndarja gjinore e Kuvendit, sërish shumicën e bëjnë burrat

Në zgjedhjet e parakohshme nacionale të mbajtura me 6 tetor nga 120 deputetë të zgjedhur 39 do të jenë gra dhe 81 burra.

Në PZAP dorëzohen 100 ankesa nga subjektet politike dhe kandidatët

Nga dita e djeshme kur edhe është shpallur rezultati përfundimtar i zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa janë dorëzuar 100 ankesa nga partitë ...

Sa qytetarë të Obiliqit e votuan kryetarin e tyre?

Kryetari i Komunës së Obiliqit dhe njëherësh kandidat për deputet nga koalicioni AAK – PSD, Xhafer Gashi, nuk ka arritur që të marrë votat e nevojshme pë...