array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(34) "https://kallxo.com/zgjedhjet-2019/"
 }
}

Valdete Daka kërkon kujdes maksimal nga subjektet dhe vëzhguesit në QNR

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka ka deklaruar se i mirëkupton vërejtjet për kohëzgjatjen e procesit zgjedhor, por sipas saj, KQZ-ja e ka ...

Deri më tani janë rinumëruar 170 vendvotime

Në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR) është duke vazhduar rinumërimi i 1 mijë e 428 vendvotimeve pas vendimit të PZAP-së.

Limaj: Gjykata Supreme dhe PZAP treguan se shteti ligjor funksionon

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pasi Gjykata Supreme vendosi përfundimisht që votat të ardhura nga Serbia të largohen nga rezultati përfundimtar i zgjedhjeve të 6 ...

Fillon rinumërimi i 1.428 vendvotimeve

Në këto momente po fillon procesi i rinumërimit të 1.428 vendvotimeve pas vendimit të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa.

Telenovela me rezultatet e zgjedhjeve

Ankesat e subjekteve politike dhe kandidatëve për deputetë kundrejt rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit të shpallura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) javën e kaluar, e kanë ...

Nisma Socialdemokrate: VV po tenton të grabisë mandatet tona

Ish- shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi i ka bërë thirrje Lëvizjes Vetëvendosje që të mos tentojë të grabisë mandatet e tyre në ...